Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сумнівається, що наступний «нормандський саміт» відбудеться у квітні 2020 року, оскільки українська сторона, за його словами, не дотримується своїх домовленостей, досягнутих на зустрічі 9 грудня у Парижі.

Про це він заявив за підсумками 56-й Мюнхенської конференції з питань політики безпеки, передає пресслужба МЗС РФ.

«Наразі ми не спостерігаємо прогресу у жодному з напрямів. Розведення сил і засобів гальмується Києвом», — сказав Лавров.

Він наголосив, що перед самітом у Парижі погодили розведення сил по всій лінії зіткнення, однак під час зустрічі президент Володимир Зеленський «категорично відмовився підписуватися під цим зобов'язанням» і наполіг на розведенні у трьох населених пунктах.

«Ці три конкретні населені пункти досі узгоджуються, і ми бачимо відсутність великого бажання української сторони домовлятися на цю тему», — додав він.

Також міністр заявив, що не бачить прогресу у виконанні ще однієї домовленості паризького саміту — взаємодії з розмінування.

«Ясно, що «на землі» розвести сили й засоби без прямого діалогу не виходить, так само як і не виходить домовлятися про розмінування. Однак ви чуєте заяви офіційних осіб українського Офісу (президента — ред.) про те, що вони готові розмовляти з мешканцями Донбасу, а не з тими людьми, яких обрали жителі для забезпечення нормального життя цих територій», — уточнив Лавров.

Між іншим, прогресу він не вбачає й у включенні «формули Штайнмаєра» в українське законодавство та вирішенні всіх аспектів правового статусу Донбасу в законодавстві України на постійній основі.

Напередодні у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що проведення нової зустрічі лідерів «нормандської четвірки» залежить від прогресу у виконанні попередніх домовленостей.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що сумнівається у проведенні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у квітні, як було заплановано раніше.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони погодилися зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го.

Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Поділитись: