«Приводів для паніки немає»: як агресія Росії в морі вплинула на курс гривні
Громадське розібралося, чи вплинули на стійкість гривні новини про захоплення Росією військових кораблів України та можливість введення воєнного стану.
Станом на 14:00 26 листопада офіційний міжбанк склав 27,89/27,91 грн за долар. Експерти зазначають, що зранку спостерігався незначний тренд зростання долару (27,9/27,97). Проте вже до обіду курс стабілізувався і навіть пішов вниз.
На офіційному ринку приблизно 20-30 банків продавали долари за курсом у діапазоні 27,92-28,2. Максимальний курс був у «Європромбанка» — 28,7. Але фактично більшість котирувань сконцентрувалось біля 28,2. Середній по ринку курс — 28,13 грн за 1 долар.
«Елементи паніки були помітні на чорному ринку, 28,2/28,36 тобто ми повернулись до курсу готівкового ринку приблизно 3 тижні тому. Цікаво, що паніка спостерігалась серед ділків, які з якихось причин не могли звернутись до банків», — сказав член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.
В Нацбанку також зазначили, що приводів для паніки немає. Про це голова НБУ Яків Смолій повідомив на позачерговій зустрічі з керівниками найбільших 40 банків країни.
«Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування», — наголосив Смолій.
За його словами, в НБУ уважно слідкують за розвитком ситуації на валютному ринку. Регулятор готовий за потреби здійснювати валютні інтервенції, щоб не допускати різких «стрибків» курсу під тиском психологічних чинників.
«Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів», — зауважив очільник Нацбанку.
А от курс євро, на відміну від долара, в продажу виріс на 10 копійок до 32,06-32,10 гривень за євро. Крім того, знайти євро в обмінниках - ще той квест. Журналісти Громадського обійшли в пошуках європейської валюти декілька обмінників, але євро так і не знайшли.
Зі свого боку, топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.
Нагадаємо, раніше акції українських компаній та цінних паперів різко впали на світових біржах.
Курс російського рубля також знизився на тлі конфлікту в Керченській протоці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Нагадаємо, російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.
Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного станучерез напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки
Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки
Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.
Увечері 25 листопада під посольство РФ у Києві принесли шини, будівлю закидали шашками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).