Росія сподівається швидко вирішити проблему з постачанням неякісної нафти. Винних у забрудненні шукають
У російському уряді сподіваються на «конструктивне розв'язання проблеми» з постачанням неякісної нафти до нафтопроводу «Дружба». Наразі там шукають винних в інциденті.
Про це повідомив заступник міністра енергетики Росії Павло Сорокін, передає «Интерфакс-Запад».
«Технічні проблеми, пов’язані з транзитом російської нафти, будуть конструктивно розв’язаними», — повідомив Сорокін.
Водночас віце-прем’єр-міністр Росії Дмитро Козак заявив, що вдалося виявити «точку входу» забрудненої нафти до нафтотранспортної системи.
«Там працює 4 нафтодобувних компанії, які постачають нафту. Працюють правоохоронні органи. Збитки суттєві і для наших НПЗ, для наших партнерів, і для самої «Транснафти», — повідомив Козак.
Зазначимо, що переважна більшість російської зіпсованої нафти надійшла до нафтопроводу «Дружба» у Білорусі, де вона наразі перебуває. Водночас транспортувати цю нафту далі неможливо через те, що Польща та Україна припинили приймати нафту через підозру у її низькій якості.
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Раніше стало відомо, що Україна посилила контроль за якістю нафти у своїх нафтопроводах через неякісну російську нафту, що постачається до Білорусі. У Білорусі заявили, що планують знайти альтернативу російській нафті та імпортувати нафту з чорноморських та балтійських портів.
- В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня Білорусь частково відновила постачання нафтопродуктів до України.
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.