США планують зупинити постачання нафти з Венесуели до Куби
Адміністрація президента США Дональда Трампа планує зупинити постачання нафти з Венесуели до Куби в межах посилення санкційного тиску на цю країну.
Про це повідомив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, передає «Интерфакс».
«Ми зробимо більше, щоб запобігти транспортуванню нафти з Венесуели до Куби. Очевидно, що щоразу, як ми запроваджуємо санкції, режим Мадуро намагається їх уникнути. Тому ми шукаємо нові шляхи, щоб цьому запобігти», — повідомив Болтон.
За словами Болтона, наразі режим Ніколаса Мадуро підтримується за допомогою кубинської допомоги, зокрема на території країни знаходиться близько 15 тисяч кубинських військових та працівників спецслужб. Взамін на військову допомогу, Куба купує нафту у Венесуели за зниженими цінами.
Раніше The Wall Street Journal із посиланням на джерела у Міноборони РФ повідомив, що Росія відкликала з Венесуели своїх ключових радників з оборони, які надавали допомогу режиму президента Ніколаса Мадуро.
Нагадаємо, посол РФ заявляв, що російські військові у Венесуелі вчать силовиків «підтримувати боєготовність техніки».
Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:
- У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
- 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
- Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
- У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
- Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
- Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.