Росія відкликала з Венесуели своїх ключових радників з оборони, які надавали допомогу режиму президента Ніколаса Мадуро. Такі зміни можуть суттєво похитнути стійкість режиму Мадуро.

Про це повідомляє газета The Wall Street Journal із посиланням на джерела у Міноборони РФ.

«Кремль ухвалив таке рішення після всебічної оцінки політичної й економічної стійкості режиму Мадуро, який перебуває під тиском з двох сторін — з боку опозиції, яку очолює Хуан Гуайдо, та з боку США та їхніх сателітів у Латинській Америці», — пише видання.

За даними газети, російська держкорпорація «Ростех», яка займалася навчанням і консультуванням силовиків Венесуели, зокрема щодо закупівель озброєння, також скоротила чисельність свого штату й залишила в країні до декількох десятків людей. Для порівняння кілька років тому у Венесуелі перебували до тисячі співробітників «Ростеху». 

Джерело The Wall Street Journal повідомило, що від’їзд росіян пов’язаний з відсутністю нових контрактів. Також є припущення, що режим Мадуро не зможе розрахуватися з РФ за попередніми поставками через складну економічну кризу.

Раніше посол РФ заявляв, що російські військові у Венесуелі вчать силовиків «підтримувати боєготовність техніки».

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: