Трамп і Сі Цзіньпін домовилися відновити переговори щодо торгівлі

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп та голова Китайської Народної республіки Сі Цзіньпін на полях саміту Великої двадцятки в Осаці (Японія), домовилися про відновлення торгових переговорів «на основі принципів рівності та взаємоповаги».

Як повідомляють ВВС та Xinhua, на початку зустрічі G20 в Осаці Сі Цзіньпін підкреслив, що має намір обговорити «фундаментальні питання китайсько-американських відносин» та їх скоординований, стабільний розвиток.

Напередодні саміту G20 Трамп пригрозив додатковими 300 мільярдами доларів США у вигляді тарифів на китайський імпорт. Однак після зустрічі в кулуарах саміту в Осаці, американський лідер підтвердив, що Вашингтон не буде вводити додаткові тарифи, натомість продовжить переговори із Пекіном.

«Американська сторона заявила, що влада не буде запроваджувати нові мита щодо китайського експорту», ​​— пише агентство Синьхуа.

Нагадаємо, що раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

У середині травня США зробили черговий крок у торговій війні з Китаєм. І знову під ударом опинився телекомунікаційний гігант Huawei, смартфони виробництва якого дуже популярні в Україні. Громадське розповідає, чому компанія потрапила під санкції США, та які це може мати наслідки для користувачів.