Трамп вимагає негайних слухань у Сенаті щодо його імпічменту
Президент США Дональд Трамп зажадав, аби слухання в Сенаті щодо імпічменту розпочалися якомога швидше.
«Після того, як демократи не забезпечили мені належного розгляду в Палаті представників, — ні юристів, ні свідків, нічого, — вони тепер хочуть диктувати Сенату, як проводити свій процес. Насправді, у них немає ніяких доказів, і вони ніколи не з’являться. Я хочу негайного суду!» — написав він у Twitter.
Нагадаємо, 18 грудня Палата представників Конгресу США оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу. Він став третім в історії президентом США, якому висловили недовіру.
Палата голосувала за два офіційні звинувачення у скоєнні «особливо тяжких злочинів і проступків», які згідно з Конституцією США є підставою для оголошення імпічменту.
Перше звинувачення стосується зловживання владою задля політичної вигоди. Зокрема, Трампа звинувачують у намаганні втрутитися у вибори президента США 2020 року, змушуючи владу України відкрити політично вмотивоване розслідування проти одного з імовірних опонентів Трампа — ексвіце-президента Джозефа Байдена від Демократичної партії.
Друге звинувачення стосується перешкоджання роботі Конгресу, а саме розслідуванням ним незаконних дій Трампа. Раніше повідомлялося, що це звинувачення пов’язане з недопуском працівників Білого дому до слухань у справі імпічменту, ненаданням адміністрацією Трампа документів конгресменам, а також залякуванням окремих свідків, які виступали перед Конгресом.
Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.
- На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
- У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
- 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
- 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
- 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
- 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).