Трамп переконаний, що залишиться на посаді президента США попри імпічмент: «Сенат відновить справедливість»

Дональд Трамп переконаний, що він залишиться на посаді президента США попри те, що Палата представників Конгресу США оголосила йому імпічмент.

Про це йдеться у заяві Білого дому.

«Президент упевнений, що Сенат відновить порядок, справедливість і належну процедуру, які були проігноровані Палатою представників. Він готовий до наступних кроків і впевнений, що буде повністю виправданий», — йдеться у повідомленні.

«Сьогоднішній день знаменує собою кульмінацію в Палаті представників одного з найганебніших політичних епізодів в історії нашої країни. Не отримавши жодного республіканського голосу і не надавши ніяких доказів неправомірних дій, демократи висунули незаконні статті щодо імпічменту президенту через Палату представників. Демократи вирішили діяти на цій партизанській основі, попри те, що президент не зробив абсолютно нічого поганого. Тижні слухань довели, що він не зробив нічого поганого», — наголосила прессекретарка Білого дому.

У Білому домі додали, що Трамп «продовжуватиме невпинно працювати над задоволенням потреб і пріоритетів американського народу, як він це робив з дня свого вступу на посаду».

«Американський народ не можна обдурити такою ганебною поведінкою», — додали в адміністрації президента США.

Білий дім назвав імпічмент «обманом», в якому Трампові відмовлено у «фундаментальній справедливості та належній правовій процедурі».

Нагадаємо, Палата представників Конгресу США проголосувала за оголошення імпічменту президенту США Дональду Трампу.

Палата голосувала за два офіційні звинувачення у скоєнні «особливо тяжких злочинів і проступків», які згідно з Конституцією США є підставою для оголошення імпічменту.

Перше звинувачення стосується зловживання владою задля політичної вигоди. Зокрема, Трампа звинувачують у намаганні втрутитися у вибори президента США 2020 року, змушуючи владу України відкрити політично вмотивоване розслідування проти одного з імовірних опонентів Трампа — ексвіце-президента Джозефа Байдена від Демократичної партії.

Друге звинувачення стосується перешкоджання роботі Конгресу, а саме розслідуванням ним незаконних дій Трампа. Раніше повідомлялося, що це звинувачення пов’язане з недопуском працівників Білого дому до слухань у справі імпічменту, ненаданням адміністрацією Трампа документів конгресменам, а також залякуванням окремих свідків, які виступали перед Конгресом.

Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.

Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).