Тристоронні переговори щодо транзиту газу до ЄС можуть відбутися у червні — Нафтогаз
Переговори між Україною, Росією та ЄС щодо майбутнього транзиту російського газу до Європи, можуть відбутися вже у червні 2018 року.
Переговори між Україною, Росією та ЄС щодо майбутнього транзиту російського газу до Європи, можуть відбутися вже у червні 2018 року.
Про це заявив очільник Нафтогазу Андрій Коболєв, передає «Інтерфакс-Україна».
Він також зазначив, що Нафтогаз готовий взяти участь у переговорах та всіляко вітає таку ініціативу українського уряду та Єврокомісії.
«Ми дуже вітаємо переговори за участі Європейської комісії. Маємо надію, що до них долучиться Газпром», — заявив Коболєв 25 травня у Брюсселі.
Він також підкреслив, що переговори необхідно вести саме з Газпромом, адже у минулому гендиректор російської компанії ухилявся від виконання домовленостей між урядами Росії та України, мотивуючи це тим, що «Газпром є акціонерним товариством, тому позиція міністра не є для нього вирішальною».
25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.
Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, щ Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».
Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.
31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».