У Конгресі США зареєстрували ще один законопроект про санкції проти «Північного потоку-2»

Американські конгресмени зареєстрували ще один законопроект, яким пропонується запровадити санкції проти компаній, що причетні до будівництва російського морського газопроводу в обхід України «Північного потоку—2».

Відповідна інформація з’явилася на сайті американського Конгресу.

Наразі тексту законопроекту ще немає, однак зазначається, що цим законопроектом, як і аналогічним, пропонується запровадити санкції проти компаній, які будують «Північний потік-2», зокрема унікальних кораблів, які здатні прокладати трубопроводи на великих глибинах.

Ініціаторами законопроекту стали конгресмени Адам Кінзінгер, Денні Хек та Грег Пенс. Вони вважають, що будівництво російського морського газопроводу несе загрозу енергетичній безпеці Європи.

«Дуже важливо, що ці документи мають широку підтримку як серед республіканців, так і серед демократів в обох палатах Конгресу. Президент США також вчора заявив про можливі санкції проти «Північного потоку-2», назвав участь Німеччини в цьому проекті величезною помилкою, оскільки він перетворює Берлін на заручника Москви», — прокоментував появу ще одного законопроекту щодо санкцій проти «Північного потоку-2» голова українського Нафтогазу Андрій Коболєв.

Раніше повідомлялось, що у сенаті США зареєстровано законопроект, який запроваджує санкції проти «Північного потоку-2». Ним передбачено запровадження п’яти видів санкцій проти трубопроводу.

Водночас у Німеччині запропонували включити «Північний потік-2» до своєї енергетичної стратегії.

Напередодні повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 57%.

2 травня голова правлячої партії Німеччини заявила про підтримку «Північного потоку-2» попри те, що у грудні 2018 року виступала з його критикою.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.