Німеччина планує включити «Північний потік-2» до своєї енергополітики — Меркель
До кінця 2019 року Німеччина розробить нову енергетичну політику, частиною якої стане запуск «Північного потоку—2» та збільшення обсягів купівлі російського газу.
Про це повідомила канцлерка Німеччини Ангела Меркель 4 червня у Берліні, передає «Интерфакс».
Зокрема, за словами Меркель, Німеччина планує повністю відмовитися від використання вугілля у виробництві електроенергії, а також повністю відмовитися від використання атомних електростанцій.
«Це потребує нового планування всієї нашої енергетичної політики та підходу до енергетики, який ми хочемо сформулювати до кінця року для того, щоб забезпечити надійність енергозабезпечення. Також це потребує ставки на газ як енергоносій у випадку, якщо ми хочемо відмовитися від ядерної енергетики та вугілля, тому я виступаю за те, щоб паралельно з транзитом газу через Україну будувався «Північний потік-2», — повідомила Меркель.
Зазначимо, що у планах Німеччини повністю припинити використання атомних електростанцій до 2022 року. Таке рішення ухвалили у 2011 році після аварії на АЕС у японській Фукусімі. Крім цього, Німеччина планує припинити роботу електростанцій, які використовують вугілля для виробництва електрики.
Напередодні повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 57%.
2 травня голова правлячої партії Німеччини заявила про підтримку «Північного потоку-2» попри те, що у грудні 2018 року виступала з його критикою.
Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.
27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.
- Поділитися: