У Кремлі заявили, що запрошення переселенців за стіл переговорів у Мінську потрібно узгодити з бойовиками
У Росії заявили, що включення переселенців з тимчасово окупованих територій Донбасу в переговорний процес у межах Тристоронньої контактної групи необхідно узгодити з бойовиками.
Про це сказав прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков у відповідь на попередню пропозицію від президента України Володимира Зеленського, передає «УНІАН».
«Є тристороння група, і якісь будь-які зміни формату, звичайно, їх не можна виключати. Але змінювати формат без узгодження з усіма учасниками, трьома сторонами в цій групі, теж неможливо. І навряд чи це можна робити», — зазначив Пєсков.
За його словами, під час зустрічі лідерів країн «нормандського формату» підіймали питання, які стосувалися так званих «ДНР» і «ЛНР».
«І, звичайно, без їх думок, без урахування їхніх точок зору, а головне — без так чи інакше контакту Києва з цими представниками, звичайно, рішення вельми й вельми складне», — сказав Пєсков.
6 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що у переговорах в Мінську мають брати участь не лише представники так званих «ЛНР» і «ДНР», а й ті, хто був змушений виїхати з окупованого Донбасу. Про це він говорив і після зустрічі у Формат переговорів за участі України, Німеччини, Франції та Росії для врегулювання конфлікту на Донбасі«нормандському форматі».
Нагадаємо, 9 грудня, у Парижі відбулася перша за останні три роки зустріч «нормандської четвірки» Аби відновити перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, у французькій столиці зустрілися лідери України, Росії, Німеччини та Франції. Також у межах саміту відбулися перші особисті перемовини Володимира Зеленського та Володимира Путіна.
Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:
- розведення військ у трьох районах до березня 2020 року;
- обмін полонених до кінця 2019 року;
- повне припинення вогню до кінця 2019 року;
- продовження чинного закону про особливий статус для Донбасу;
- розширення мандату СММ ОБСЄ;
- наступна зустріч у «нормандському форматі» відбудеться до березня 2020 року.
Про що НЕ домовилися:
- проведення місцевих виборів на Донбасі;
- відновлення Україною контролю над кордоном;
- транзит газу.
Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.