У Москві обирають запобіжні заходи чотирьом українським морякам

Лефортовський суд Москви зранку 16 січня почав обирати запобіжні заходи для чотирьох українських моряків, захоплених російськими морськими прикордонниками 25 листопада в Керченській протоці. Їх звинувачують у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.

Засідання відбувається у закритому режимі.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з будівлі суду.

Запобіжні заходи обирають: Віктору Беспальченко, Володимиру Варимезу, Владиславу Костишину та Володимиру Лісовому.

До суду прибули родичі моряків, консули, журналісти та уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Напередодні Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 18-м українським морякам та двом співробітникам Служби безпеки України. Зокрема, трьом пораненим українцям продовжили арешт до 26 квітня, решті — до 24 квітня.

Адвокати моряків мають три дні на оскарження рішення. За словами захисників, вони подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові