Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 18-м українським морякам та двом співробітникам Служби безпеки України. Зокрема, трьом пораненим українцям продовжили арешт до 26 квітня, решті — до 24 квітня. Засідання щодо ще 4-х українців перенесли на 16 січня. Про це повідомила кореспондентка Громадського із зали суду.

Моряків судили окремими групами по 4 людини.

У першій групі судили Романа Мокряка, Андрія Оприска, Євгенія Семидоцького та Сергія Цибізова. У другій групі були Богдан Головаш, Андрій Шевченко, Сергій Попов та Володимир Терещенко. До третьої групи увійшли представник СБУ Андрій Драч та моряки Денис Гриценко, Михайло Власюк, В'ячеслав Зінченко.

Також суд продовжив термін тримання під вартою до 24 квітня морякам Олегу Мельничуку, Юрію Будзилу, Богдану Небилиці, Сергію Чулибі, Юрію Без'язичному. Водночас пораненим морякам Андрію Ейдеру, Андрію Артеменку та працівнику СБУ Василю Сороці продовжили термін до 26 квітня.

Адвокати моряків мають три дні на оскарження рішення. За словами захисників, вони подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Засідання суду що моряків Віктора Безпальченка, Володимира Варимеза, Владислава Костишина та Володимира Лісового перенесли на 9 годину 16 січня. Основна причина такого рішення у тому, що у суду «закінчувався робочий день», а вагомих причин затримуватися не було.

Засідання суду відбувалося в закритому режимі, як і клопотала Федеральна служба безпеки. Оголошення рішення було відкритим — на ньому були присутні журналісти та родичі полонених.

Адвокати моряків клопотали про передачу справ до військового суду, наголошуючи на тому, що їхні підзахисні є військовополоненими. На цьому наполягали й самі моряки. Втім суд відхилив ці клопотання.

Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: