Україна та ще 3 країни практично готові вносити резолюцію про миротворців на Донбас до ООН — Порошенко

Україна, Німеччина, Франція та США практично готовідо внесення на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюціїпро введення миротворців ООН на Донбасі.

Україна, Німеччина, Франція та США практично готові вносити на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців ООН на Донбасі.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Twitter.

Він зазначив, що в США, Німеччини, Франції та України — спільне бачення миротворчої місії на Донбасі.

«На сьогодні Україна, США, Німеччина, Франція мають настільки спільне бачення миротворчої місії на Донбасі, що практично готові вносити спільну резолюцію на розгляд Радбезу ООН», — зазначив Порошенко.

Президент вказав, що можливе використання Росією права вето буде «викликом не лише Україні, а й всій світовій спільноті».

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Україна, Німеччина, Франція та США готують до внесення на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців ООН на Донбасі.

26 вересня президент України Петро Порошенко закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас у межах одного із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж вирішувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен повідомив раніше Громадському, що миротворці ООН є єдиним інструментом, щоб гарантувати мир на Донбасі.

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це ймовірне визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».

Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».