Уряд не планує здійснювати запозичення у квітні
Кабінет міністрів України протягом квітня 2020 року не планує виходити на фінансовий ринок для здійснення запозичень, зокрема, продаючи облігації внутрішнього державного боргу (ОВДП).
Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час брифінгу 8 квітня.
«Щодо ринку внутрішніх запозичень, то на сьогодні у нас нема потреби здійснювати запозичення у квітні. Ми будемо бачити реакцію ринку на наші інструменти, і, якщо у нас буде така потреба, то ми обов’язково вийдемо», — заявив Марченко.
Зазначимо, що останні 2 аукціони, на яких мав відбуватися продаж ОВДП, скасували. Це означає, що наразі держава не позичає кошти для покриття дефіциту бюджету, попри недоотримання податкових надходжень.
У 2019 році на ринку існував значний попит на українські облігації, зокрема серед іноземців. Саме надходження валюти від купівлі іноземцями облігацій внутрішньої державної позики призвів до суттєвого зміцнення курсу гривні.
7 квітня Мінфін скасував аукціон з продажу облігацій внутрішньої державної позики — вже втретє від початку 2020 року.
Зазначимо, що у часи криз інвестори віддають перевагу активам з найнижчим рівнем ризику. Серед таких активів, як правило, дорогоцінні метали та облігації країн з найвищими кредитними рейтингами (США, Німеччина, Японія). Водночас інвестиції в акції, облігації країн, що розвиваються та у сировину вважаються ризиковими. Для України це означає, що запозичення на ринку у цей час стають надто дорогими та невигідними.
До цього Мінфін скасовував аукціон з продажу ОВДП 10 березня, у час обвалу на світових фінансових ринках, та 31 березня. Після цього уряд провів 2 аукціони — 17 та 24 березня, під час яких продав короткострокові валютні облігації та залучив до бюджету еквівалент 1,9 мільярда гривень та 24,8 мільярда гривень.