Сенат США схвалив оборонний бюджет із $300 млн допомоги Україні

Сенат США більшістю голосів ухвалив проєкт оборонного бюджету на 2020 рік у розмірі 738 мільярдів доларів. Там, зокрема, передбачили санкції проти Російської Федерації та допомогу Україні.

Як передає Reuters, тепер документ має надійти на підпис до президента США Дональда Трампа.

У проєкт оборонного бюджету, серед іншого, включили заходи «щодо стримування агресії» Росії.

Зокрема, це допомога Україні, у тому числі з постачання летальної зброї.

Також передбачили заборону на передачу Туреччині американських винищувачів F-35. Її ввели через те, що Туреччина купила у Росії зенітно-ракетну систему С-400 «Тріумф».

Американський Сенат схвалили проєкт бюджету Пентагона на 2020 рік, який передбачає санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Американський Сенат у проєкті бюджету також передбачив санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2».

Нагадаємо, Нижня палата американського парламенту — Палата представників — схвалила законопроєкт про державний оборонний бюджет на 2020 рік.

За законопроєкт, яким на американське Міністерство оборони виділяється 738 млрд доларів, проголосувало 377 членів Палати представників, 48 висловилося проти.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почалися публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.

Burisma — одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича.

Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені. ГПУ дійсно закрила справу щодо ухилення від податків, справа щодо відмивання коштів була програна Злочевському в Лондонському суді. А справа щодо розкрадання державних ресурсів — фактично видача ліцензії самому собі — була передана в НАБУ, яке продовжує розслідування.

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність, у 2014-му при Burismа створили раду директорів, в яку увійшов, зокрема Гантер Байден. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував.