Вбивство сина Соболєва: адвокат заявив про ймовірну причетність до злочину правоохоронців

Адвокат Єгор Бодров, який представляє інтереси депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва, на якого в грудні 2019 року здійснили замах та вбили його трирічного сина, заявив про ймовірну причетність до злочину правоохоронців. Через це він просить генеральну прокурорку Ірину Венедиктову і президента Володимира Зеленського передати справу до Національного антикорупційного бюро.

Про це Бодров заявив у відеозверненні.

Він просить відреагувати генпрокурорку та президента та перевірити наявну в нього інформацію, щоб запобігти саботуванню розслідування та новому замаху на Соболєва.

«Вона (інформація — ред.) містить дані, що дають достатні підстави вважати за необхідне провести перевірку на причетність до організації зазначеного замаху представників певних правоохоронних органів та спецслужб України. На рівні не останніх осіб, а можливо — перших»,— сказав Бодров.

На думку адвоката, Національне антикорупційне бюроНАБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратуриСАП можуть здійснити об’єктивне розслідування замаху на Соболєва. Він також додав у коментарі hromadske, що нещодавно слідство не відреагувало на їхнє прохання провести перевірку певних осіб на поліграфі, із залученням незалежних експертів.

«Наше клопотання було задоволене. Але нещодавно слідчий нам сказав, що, на жаль, перевірку вирішили проводити з поліграфологами поліції через відсутність фінансування. І таких моментів багато», — сказав адвокат.

Також він зазначив, що попередні скарги на слідчих доручили перевіряти тим особам, на яких скаржились потерпілі.

Раніше адвокат потерпілих заявляв про ймовірну причетність до злочину правоохоронців.  У червні потерпілий депутат В’ячеслав Соболєв звернувся до генерального прокурора Ірини Венедіктової з проханням взяти справу під особистий контроль і до президента, наголошуючи на тому, що не довіряє правоохоронцям, проводить власне розслідування, сам привіз до України двох свідків — колишніх товаришів одного з підозрюваних організаторів Юсупа Абуєва (наразі у розшуку — ред.), але готовий надати усю зібрану самостійно інформацію Володимиру Зеленському.  Водночас слідство допитало осіб, яких депутат просив пройти поліграф. Серед них, за словами адвоката Соболєва Єгора Бодрова, троє відмовилися пройти перевірку: Артур Ємельянов, Микола Будика, Руслан Браславський. Також затримали ще двох підозрюваних — Олександра Раєва та Ібрагіма Шахгірієва. В міжнародний розшук слідство оголосило ще одного підозрюваного — Юрія Ткаченка, який також був членом організації «Традиція і порядок» і яку нібито покинув разом з Юсупом Абуєвим. Останньому прокуратура погодила підозру, як ймовірному організатору злочина. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення організована злочинна групаОЗГ, викрадення особи) і у міжнародний. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019.

За словами двох свідків у справі, Романа Дерманського та Антона Василенка, у день вбивства вони з Ткаченком та Абуєвим були на Кіпрі, де переховувалися від правоохоронців по іншій справі — створення злочинної групи, яка займалася вимаганням грошових коштів. Але згодом вони зв’язалися із Соболєвим та повернулися в Україну. Наразі їм обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у справі щодо діяльності ОЗГ, якою, за даними слідства, керував Юсуп Абуєв. Також ще у грудні слідство затримало перших двох фігурантів — підозрюваних виконавців злочину Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Обох суд взяв під варту.

За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв в автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України.

Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.

У лютому потерпілий Соболєв заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.