Вбивство сина Соболєва: потерпілий просить поліцію змінити слідчих, а генпрокурора — взяти справу під особистий контроль

Потерпілий у справі вбивства його трирічного сина депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв просить керівництво Національної поліції України змінити групу слідчих, наголошуючи на неефективному розслідуванні.

Про це він написав у Facebook.

За його словами, ні група прокурорів, ні слідчі «не зрушили ні на крок» у справі. Соболєв додав, що слідство ігнорує інформацію, яку він та його адвокати надають, також ігнорують офіційні звернення.

«Наприклад, досі не проведені поліграфи, на які згодні деякі фігуранти процесу, очні ставки і т.д. Не забезпечена належним чином охорона моєї сім'ї. Не проведені в потрібному обсязі вкрай важливі слідчі дії. Для мене залишається питанням з чим це пов'язано — халатністю, непрофесіоналізмом або умисними діями», — написав Соболєв.

Також депутат звернувся до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з проханням взяти справу під особистий контроль.

Раніше депутат звертався до президента, наголошуючи на тому, що не довіряє правоохоронцям, проводить власне розслідування, сам привіз до України двох свідків — колишніх товаришів одного з підозрюваних Юсупа Абуєва, але готовий надати усю зібрану самостійно інформацію Володимиру Зеленському.

Раніше слідство допитало осіб, яких депутат просив пройти поліграф. Серед них, за словами адвоката Соболєва Єгора Бодрова, троє відмовилися пройти перевірку: Артур Ємельянов, Микола Будика, Руслан Браславський. Також затримали ще двох підозрюваних Олександра Раєва та Ібрагіма Шахгірієва. В міжнародний розшук слідство оголосило ще одного підозрюваного — Юрія Ткаченка, який також був членом організації «Традиція і порядок» і яку нібито покинув разом з Юсупом Абуєвим.

За словами двох свідків у справі Романа Дерманського та Антона Василенка, в день вбивства вони з Ткаченком та Абуєвим були на Кіпрі, де переховувалися від правоохоронців по іншій справі — створення злочинної групи, яка займалася вимаганням грошових коштів. Але згодом вони зв’язалися з Соболєвим та повернулися в Україну. Наразі їм обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у справі щодо діяльності ОЗГ, якою, за даними слідства, керував Юсуп Абуєв.

Також слідство затримало перших двох фігурантів — підозрюваних виконавців злочину Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Обох суд взяв під варту. Згодом прокуратура погодила підозру ймовірному організатору злочину Юсупу Абуєву. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення ОЗГ, викрадення особи) і відповідно до заяви поліції — у міжнародний. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019.

За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв в автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України.

30 квітня Офіс генерального прокурора погодив підозру ще одному фігуранту справи.

Наразі підозрюваного оголосили у міжнародний розшук, а суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що надає правові підстави затримати його на території іншої держави. За інформацією сторін у справі, новий фігурант був близьким до іншого підозрюваного — Юсупа Абуєва та відповідав за залучення інших людей до злочину, передавав транспорт, організовував переховування підозрюваних виконавців та їхні поїздки на полігон для тренування.

Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.

Після вбивства сина Соболєв попросив вісім людей пройти поліграф. В інтерв’ю hromadske він розповів, що жоден з них цього не зробив. Також депутат домігся передачі справи до головного слідчого управління Нацполіції. У лютому він заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.