«Вибору мені не залишили»: Сенцов написав сестрі листа
Українськийрежисер,політв'язеньОлегСенцов, який голодує у російській колонії 145 днів, написав листа своїй сестрі Наталі Каплан.
Український режисер, політв'язень Олег Сенцов, який голодує у російській колонії 145 днів, написав листа своїй сестрі Наталі Каплан.
Про це Каплан повідомила Громадському.
Зазначимо, сьогодні Олег Сенцов заявив, що 6 жовтня припинить голодування через загрозу примусового годування. Про це він написав у своєму відкритому листі.
У листі до сестри політв'язень розповів про свій стан здоров'я і детально пояснив, чому припиняє голодування.
Приводимо уривок із листа Сенцова Наталі Каплан:
Наташа, привіт. Я змушений завтра знятись з голодування. До відкритого листа мені додати нічого. Мене ще минулого тижня мали почати виводити з нього (з голодування, ред.). Але я трішки відтермінував, останнє обстеження показало, що «полетіли» внутрішні органи. У серці почалась аритмія з ішемією, нирки забились і в будь-який момент відмовлять, печінка збільшилась і почала розкладатись, кишечник, мозок — там все. Прикро програвати, але вибору мені не залишили, я не хочу перетворювати це все у принизливе видовище...
5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.
Режисер Аскольд Куров, який зустрівся з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе після його візиту до політв'язня у коментарі Громадському, що Сенцову під час останнього обстеження сказали, що «зазвичай у такому стані люди перебувають в реанімації».
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Зранку 5 жовтня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що український політв'язень Олег Сенцов припинив голодування.
У Раді з прав людини РФ заявили, що Сенцов написав заяву про припинення голодування в присутності адвокатів.
Також о 11:48 на офіційному сайті Федеральної служби виконання покарань в Ямало-Ненецькому окрузі повідомили, що Олег Сенцов письмово погодився на прийом їжі.
Заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії генерал-лейтенант Валерій Максименко повідомив, що «кращі дієтологи Москви розробили для Сенцова спеціальну дієту для виведення з голодування».
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що припинення голодування свідчить про те, що Сенцов у критичному стані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня
10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.
Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.