Війна

Агеєву дали 10 років через те, що він росіянин — адвокат Чевгуз

26 січня, 2018 20:32
Війна/Агеєву дали 10 років через те, що він росіянин — адвокат Чевгуз
Зберегти
Вигляд
Віктору Агеєву — росіянину, якого затримали в Луганській області влітку 2017 року та який отримав вирок за «участь в терористичній організації» присудили саме 10 років тюрми тільки через те, що він росіянин.

Віктору Агеєву — росіянину, якого затримали в Луганській області влітку 2017 року та який отримав вирок за «участь в терористичній організації» присудили саме 10 років тюрми тільки через те, що він росіянин. 

Про це в коментарі Громадському розповів адвокат Агеєва Віктор Чевгуз. 

Він зазначив, що натомість громадянам України Богдану Венгеру та Сергію Гладкову, яких затримали разом з Агеєвим та висували звинувачення за тією ж статтею 258-3 Кримінального кодексу, присудили 8 років тюрми. Їх вже обміняли в рамках обміну полоненими 27 грудня 2017 року. 

«Агеєву дали 10 років, а просили 12. Я питаю прокурора чому, він каже «бо Агеєв росіянин». Але немає у кримінальному кодексі такої статті, щоб росіянам чи арабам, чи ромам присуджувати більше років за тією самою статтею. Чому за громадянство ви просите 12 років» — пояснює Віктор Чевгуз. 

Раніше адвокат повідомив, що російський військовий Агеєв є у списку з 14 росіян для обміну на українських політв’язнів. Також адвокат зазначив, що стаття «за тероризм» щодо Агеєва незаконна, оскільки самоназвані республіки не визнані Верховною Радою терористичними організаціями. 

Російського військового Агеєва засудили в Україні до 10 років ув'язнення. 

У червні 2017-го року військові ЗСУ знешкодили диверсійно-розвідувальну групу бойовиків та взяли у полон 4 людей, один з яких мешканець Алтайського краю Росії, громадянин Росії Віктор Агеєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Алтаю в Жолобок: шлях російського військового Агеєва до «ЛНР».

У Росії після цього повідомили, що Агєєв був звільнений в запас в травні минулого року, а контрактну службу Агеєв не проходив.

Пізніше в «ЛНР» повідомили, що внесли Агеєва в списки на обмін. Але фінальні списки досі не узгоджені, повідомляв представник ОБСЄ Тоні Фріш.

ДИВІТЬСЯ: «Я вірила, що нас немає в Україні» — інтерв'ю з матір'ю росіянина Агеєва.

Пов`язані новини