Війна

Акції українських компаній та цінних паперів різко впали на світових біржах

Громадське
Війна/Акції українських компаній та цінних паперів різко впали на світових біржах
Зберегти
Вигляд
Конфлікт в Керченській протоці та можливість введення в Україні воєнного стану негативно вплинули на українські акції на світових фондових біржах. Громадське з'ясувало, що це значить для українців.

26 листопада вартість українських євробондів значно знизилася на західних біржах. Найбільше просіли євробонди Україна-32 – на 1,295 п.п., до 80,043% номіналу, Україна-24 – на 1,177 п.п., до 90,158% номіналу і Україна-25 - на 1,158 п.п., до 88,427% номіналу.

Відмітимо, що через падіння акцій витрати України на запозичення в іноземній валюті різко зросли, при цьому дохід по облігаціям доларів США у 2025 році ймовірно перевищить 10% уперше з березня 2016 року.

Також дешевшають акції найбільших українських підприємств, які торгуються на закордонних майданчиках. Так, на Лондонській фондовій біржі акції Ferrexpo подешевшали на 2,14% - до GBP 1,871 та акції МХП впали на 0,94% - до 10,50 долара за штуку.

Просіли й акції «Кернел» на Варшавській фондовій на 1,44% - до PLN 54,7 за штуку.

Від вартості єврооблігацій на ринку залежить вартість кредитів для України. «Коли падають ціни за єврооблігаціями, то зростає їх прибутковість. І це визначає новий рівень вартості позики в наступний раз», - пояснює Громадському спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Різке падіння означає сумніви світових ринків у платоспроможності у зв’язку із форс-мажором. Простими словами, якщо акції продовжать падіння, то вже наступного разу Україна зможе позичати менше коштів під більший відсоток.

Україна має дуже високе боргове навантаження на 2019 – 2020 роки – нам доведеться гасити великі сумі зовнішніх кредитів. Саме тому співпраця з МВФ була важливою – без грошей Фонду Україна не розплатилася би по своїх боргах. Випуск єврооблігацій частково зняв це навантаження – 1,5 млрд доларів було спрямовано на дострокове погашення боргів 2019 – 2020 років, і платити по них залишилося менше, хоча суми все ще дуже значні – близько 7,6 млрд доларів погашень на наступні два роки.

Курс російського рубля також знизився на тлі конфлікту в Керченській протоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Нагадаєморосійські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного станучерез напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки

Увечері 25 листопада під посольство РФ у Києві принесли шини, будівлю закидали шашками.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Пов`язані новини