Алея Героїв Небесної Сотні у Києві (раніше — частина вул. Інститутської) може втратити охоронний статус пам’ятки, якщо там розпочнуть нове будівництво.

Про це заявив представник музейної ради при міністерстві культури Євген Дмитрук під час наради міжфракційної парламентської групи з питань резонансних забудов.

«Будувати меморіал на місці історичної пам’ятки — це знищувати саму пам’ятку. Знищення пам’ятки призводить до виключення пам’ятки з реєстру. Меморіал не буде пам’яткою. Не буде закону, який його захищає від знищення» — сказав Дмитрук. 

Нагадаємо:

  • 13 травня на Інститутській почали знімати бруківку для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні. Це унеможливлює завершення проведення слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на Інститутській під час Революції гідності. Адвокатка родин Небесної сотні Марина Ліліченко уточнила у коментарі Громадському, що декілька місяців тому в ГПУ знайшли відео, на якому видно момент розстрілу Олександра Плеханова. За цим епізодом і мали проводити слідчий експеримент саме на тому місці, де почали розбирати бруківку.
  • 18 травня кілька десятків представники праворадикальної організації «С14» зруйнували паркан на вулиці Інститутській, яким було огороджено частину ділянки будівництва комплексу Героїв Небесної Сотні.
  • 17 липня 2018 року Генпрокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.
  • Наприкінці січня 2019-го у Києві на Інститутській та Алеї Героїв Небесної Сотні встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Але у ГПУ заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.
  • 23 лютого Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Водночас Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва Меморіалу не розпочинатиме будівельних робіт, оскільки Генпрокуратура все ще проводить слідчі експерименти на алеї Героїв Небесної Сотні.
  • Громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» закликає внести зміни у проект будівництва Меморіалу Небесній Сотні у Києві та не руйнувати вулицю Інститутську.
  • Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планували відкрити в Києві 20 лютого 2019 року. Однак директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігор Пошивайло запевняв, що вони готові кілька місяців зачекати з початком будівництва меморіалу Героям Небесної сотні, до завершення усіх слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на вулиці Інститутській.
Поділитись: