Антимонопольний комітет дозволив компанії Ахметова придбати «Дніпровський коксохімічний завод»
Антимонопольний комітет України надав дозвіл на збільшення частки компанії «Метінвест» Ріната Ахметова у «Дніпровському коксохімічному заводі». Водночас у комітеті вимагають від компанії Ахметова виконати низку вимог.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Зазначається, що відповідне рішення Антимонопольний комітет ухвалив 18 квітня. Отримання дозволу на купівлю заводу компанією тривало протягом 5 років.
Антимонопольний комітет не видавав «Метінвесту» дозволу на купівлю заводу тому, що вбачав у такій операції загрозу до конкуренції на ринку. Так, купивши «Дніпровський коксохім» компанія Ахметова отримала монопольні повноваження на ринку коксованого вугілля.
Своє рішення щодо дозволу на купівлю заводу зараз в Антимонопольному комітеті пояснили тим, що зобов'язали компанію Ахметова натомість виконати низку вимог. Зокрема, продавати 70% коксу, виготовленого на заводі, іншим, не пов'язаним з «Метінвестом», компаніям протягом наступних трьох років.
Раніше повідомлялось, що Антимонопольний комітет може оштрафувати «Метінвест» на 600 мільйонів гривень за те, що компанія заволоділа «Дніпровським коксохімічним заводом» раніше, ніж отримала дозвіл у комітету. Так, акції заводу придбали офшорні компанії, пов’язані з «Метінвестом».
Нагадаємо, що за підсумками 2018 року «Метінвест» збільшив свій прибуток майже у 2 рази — до 1,18 мільярда доларів.
Зазначимо, що компанія «Метінвест» — міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна компанія, що володіє 24 підприємствами в Україні, Європі та США й здійснює видобування руди та вугілля, виробництво коксу та металургійної продукції.
Власником 71,24% акцій компанії є група «СКМ» Ріната Ахметова, ще 23,76% акцій належать компанії депутата Вадима Новинського.
У березні 2018 року «Метінвест» придбала металургійний завод «Юністіл» у Кривому Розі, а у травні 2018 року повідомлялось, що компанія Ахметова може придбати ще три металургійні заводи у Європі.
Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією «ДТЕК».
- Поділитися: