Антикорупційний суд може запрацювати та почати розглядати перші справи у кращому випадку в грудні 2018 року

Антикорупційний суд може запрацювати та почати розглядати перші справи у кращому випадку в грудні 2018 року.

Про це у коментарі Громадському сказав керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Враховуючи, що вже літо, а він лише є на законодавчому рівні…враховуючи приміщення, апаратуру, техніку…Цей суд у кращому разі може запрацювати в грудні цього року. Це вже коли справи передадуть», — сказав Холодницький.

Він також додав, що САП не очікує, що Антикорупційний суд буде виносити обвинувальні вироки по справах, які передасть відомство.

«Я хочу, щоб цей суд виносив законні, справедливі вироки. І якщо суд скаже, що там немає доказів, то суд поставить крапку», — сказав глава САП.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.
Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: