Після того, як 43 картини арештували, Петро Порошенко 26 червня повторно відкрив виставку, але тоді картини обнесли ґратами
Фото:

Петро Порошенко/ Facebook

Київський апеляційний суд скасував арешт колекції із 43 картин п’ятого президента та народного депутата Петра Порошенка.

Про це йдеться в ухвалі суду від 27 липня.

Крім того, суд заявив про відсутність дозволу на проведення обшуку 26 травня, коли Порошенко відкрив виставку картин у Музеї Гончара. Також судді вважають, що прокурори не довели законність арешту майна.

Натомість адвокат Порошенка Ігор Головань наголосив, що п'ятий президент не планує продавати чи дарувати арештовані картини.

Раніше сам Порошенко казав, що у кожної картини є митна декларація, яка підтверджує законність їх ввезення.

Що за «справа 43 картин»?

26 травня Порошенко мав прийти на допит до ДБР у справі про картини. Йдеться про перевезення через кордон України з приховуванням від митного контролю колекції із 43 картин всесвітньо відомих художників. Однак саме тоді Порошенко, глузуючи з ДБР, відкрив виставку цих же картин у Музеї Гончара, а на допит не прийшов.

Чому Порошенко не прийшов на допит? Адвокати сказали, що виклик на допит відбувся у відеоформаті, а за закон так не може відбуватися.

Того ж дня представники ДБР приїхали в музей Івана Гончара, щоб вручити повістку на допит Петру Порошенку та провести «слідчі дії». У ДБР заявляли, що адміністрація музею та інші особи перешкоджали слідчим діям. У той день повістку Петру Порошенку вручили через його дружину Марину Порошенко.

А 28 травня у Музеї Гончара заявили, що ДБР арештувало приватну колекцію картин Порошенка. Проте це не зупинило чинного народного депутата.

За місяць, 26 червня, він повторно відкрив виставку, але тоді картини обнесли ґратами.

Поділитись: