Світ / США

Арештована у США росіянка Бутіна частково визнала вину — ТАСС

ТАСС
Світ/США/Арештована у США росіянка Бутіна частково визнала вину — ТАСС
Зберегти
Вигляд
Арештована в США росіянка Марія Бутіна у суді столичного округу Колумбія частково визнала провину у змові з метою порушення законів про іноземних агентів в США. Про це повідомляє російське агентство ТАСС з посиланням на свого кореспондента у суді.

Повідомляється, що Бутіна погодилася укласти угоду зі слідством, відмовившись від судового процесу.

Громадянка РФ відповіла ствердно на питання судді Тані Чаткен, про те, чи вступала вона з 2015 по 2018 рік у змову з особами на території США для нанесення шкоди інтересам країни.

Як повідомляє CNN з посиланням на свої джерела, Бутіна запропонує слідчим інформацію про американця, з яким вона вступила в змову, аби проникнути в політичні кола США. Також, за даними CNN, Бутіна видасть російського чиновника, який керував її діяльністю.

Бутіна перебуває під вартою в одиночній камері у в'язниці у Північній Вірджинії.

Раніше Bloomberg з посиланням на джерела повідомляв, що Марія Бутіна відмовитися від заяви про свою невинуватість і почне співпрацю зі слідством.

Нагадаємо, у липні цього року у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці. Її офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку. РФ заявляє про «сфабриковану» справузатриманої в США росіянки Бутіної.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

25 липня у США відбулось перше судове засідання у справі росіянки Бутіної. Суддя заявила, що може заборонити адвокатам Марії Бутіної передавати ЗМІ інформацію щодо справи. Це сталося після того, як прокурори висловили занепокоєність у передачі доказів захисту.

Окружна суддя США Таня Чуткан дала обвинуваченню час до 8 серпня, щоб подати запропонований судовий наказ щодо захисту, щоб запобігти публічному розкриттю доказів у цій справі. Під час слухання прокурори звинуватили адвоката захисту Роберта Дрісколла в тому, що він викривляє справу в телевізійних новинних інтерв'ю.

26 липня у Росії заявили, що підозрювана Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марія Бутіна, нібито є політичною ув’язненою.

Також стало відомо, що Бутіна переписувалася з директором з національної безпеки в передвиборчій кампанії Трампа Джофрі Гордоном за декілька тижнів до виборів президента США.

16 серпня адвокат підозрюваної Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марії Бутіної заяив про створення фонду для її підтримки.

Більше про:
# Марія Бутіна
Пов`язані новини