Близько 66% німців підтримують будівництво російського газопроводу дном Балтійського моря, 92% вважають, що коментарі Трампа про «Північний потік-2» були «рекламою» постачання американського зрідженого газу до Європи.

Близько 66% німців підтримують будівництво російського газопроводу дном Балтійського моря, 92% вважають, що коментарі Трампа про «Північний потік-2» були «рекламою» постачання американського зрідженого газу до Європи.

Про це йдеться в опитуванні Forsa poll, зробленому за менш ніж 2 тижні після візиту Трампа до Німеччини, передає Reuters.

Крім цього, більше половини опитаних німців стверджують, що Німеччина та Європа можуть захистити себе самостійно, без допомоги США. Лише 37% німецьких громадян вважають, що ЄС залежить від військової допомоги Америки.

В опитуванні взяло участь 1004 громадянина Німеччини з різних регіонів країни.

23 липня заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що США підтримують транзит російського газу до ЄС через Україну та засуджують будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи. Проте після зустрічі з Путіним, Трамп пом’якшив свою позицію щодо російського газопроводу.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: