США підтримують транзит газу до ЄС через Україну — заступник держсекретаря
Заступник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон повідомив, що США підтримують транзит газу до ЄС через Україну та готові надалі відстоювати свою критичну позицію щодо газопроводу «Північний потік—2».
Заступник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон повідомив, що США підтримують транзит газу до ЄС через Україну та готові надалі відстоювати свою критичну позицію щодо газопроводу «Північний потік-2».
Про це Феннон заявив під час зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, передає прес-служба уряду.
«Хотів би засвідчити повну підтримку США в питанні передусім енергобезпеки. Ми налаштовані далі підтримувати позицію щодо проекту «Північний потік-2» і продовження транзиту газу через Україну. Ці два компоненти – взаємопов’язані, і вони є складовою енергобезпеки Європи», — зазначив Феннон.
Він також додав, що США надалі виступають за диверсифікацію маршрутів постачання газу до Європи та критикують монопольне становище на цьому ринку Росії.
Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».
Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи. Проте після зустрічі з Путіним, Трамп пом’якшив свою позицію щодо російського газопроводу.
12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.
Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.
31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».
- Поділитися: