Бойовики допустили координатора ОБСЄ в Мінській гуманітарній групі Тоні Фріша менше, ніж до половини українських заручників, утримуваних на окупованих територіях.

Бойовики допустили координатора ОБСЄ в Мінській гуманітарній групі Тоні Фріша менше, ніж до половини українських заручників, утримуваних на окупованих територіях.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко Facebook.

Вона зазначила, що Фріша допустили менш, ніж до половини заручників зі списку, наданого Україною. Проте представнику ОБСЄ вперше дали змогу поговорити з українцями він-на-віч без нагляду бойовиків.

«З позитивного — вперше за всі ці роки йому дали можливість поспілкуватися з нашими хлопцями сам- на-сам, без тюремників і «прєдставітєлей», це справді важливо і я це вітаю. Негатив й те, що найбільше тривожить: допустили Фріша менш, ніж до половини із нашого списку (точну інформацію по прізвищам матимемо пізніше), особливо тривожна ситуація з окупованим Луганськом, там кілька українських військових — у повній ізоляції», — написала Геращенко.

Безпосередньо координатор ОБСЄ у робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Тоні Фріш повідомив, що він відвідав шістьох українських заручників у тимчасово окупованому Донецьку.

Нагадаємо, Україна вимагала від Організації з безпеки і співробітництва в Європі, аби її представники зустрілися з усіма українськими заручниками в тюрмах окупованого Донбасу.

Раніше представниця гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську Ірина Геращенко заявила, що Кремль 4 місяці не реагує на пропозицію передачі засуджених росіян в обмін на українських заручників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ДІАЛОГИ»: Колишні полонені про життя, смерть і повернення додому

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення не впливає на обмін полоненими і роботу гуманітарної групи. Інтерв'ю з учасником Мінської групи від ОБСЄ

 

Поділитись: