Координатор гуманітарної підгрупи ОБСЄ Тоні Фріш зустрівся із українськими полоненими на території самоназваної «Донецької народної республіки».

Координатор ОБСЄ у робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Тоні Фріш відвідав шістьох українських заручників у тимчасово окупованому Донецьку.

Про це він повідомив на брифінгу після відвідування слідчого ізолятора у Донецьку.

«Сьогодні разом з моїм колегою з Мінська Матіасом Босхардом я мав можливість поговорити з шістьма заручниками», — сказав Фріш. 

«Деяких з них я вже бачив раніше, з іншими я ніколи не зустрічався. Ми мали дуже відкриту розмову та обмін думками з усіма шістьма особами», — додав він.

Він додав, що спілкувався із заручниками наодинці, за відсутності третіх осіб.

Також він повідомив, що має намір відвідати інших заручників в інших місцях утримання. 

Крім того, Фріш стверджує, що умови утримання українських заручників у слідчому ізоляторі, який він відвідав, відповідають «належному рівню». 

Нагадаємо, Україна вимагала від Організації з безпеки і співробітництва в Європі, аби її представники зустрілися з усіма українськими заручниками в тюрмах окупованого Донбасу.

Раніше представниця гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську Ірина Геращенко заявила, що Кремль 4 місяці не реагує на пропозицію передачі засуджених росіян в обмін на українських заручників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ДІАЛОГИ»: Колишні полонені про життя, смерть і повернення додому

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення не впливає на обмін полоненими і роботу гуманітарної групи. Інтерв'ю з учасником Мінської групи від ОБСЄ

 

Поділитись: