Велика Британія та Іспанія досягнули угоди щодо Гібралтару, яка дозволить провести саміт Євросоюзу щодо виходу Британії з об'єднання.

Про це заявив прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, передає Reuters.

Він наголосив, що будь-які майбутні рішення щодо Гібралтару будуть узгоджуватися з Іспанією. Саме на цьому наполягав Мадрид, тому Іспанія відкликала вето на проведення саміту.

Посол Великої Британії в ЄС Тім Барроу запевнив Європейський Союз, що Лондон не наполягатиме на тлумаченні угоди про Brexit як обов'язкової для застосування з боку ЄС щодо Гібралтару у межах майбутнього торговельного договору між ЄС та Великою Британією. Зазначимо, що у чорновому варіанті угоди про Brexit немає вказівок на те, що рішення щодо Гібралтару узгоджуватимуть з Іспанією.

23 листопада Санчес після розмови з прем’єр-міністеркою Великої Британії Терезою Мей заявив, що вони не змогли дійти згоди щодо чорнового варіанту угоди про вихід Британії з ЄС

20 листопада прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що Іспанія проголосує проти чорнової угоди про вихід Британії з Європейського Союзу, якщо туди не внесуть уточнення щодо півострова Ґібралтар, який є британською територією.

Ґібралтар — територія на півдні Піренейського півострова, якою керує призначений королевою Британії губернатор. 10 вересня 1967 року на півострові пройшов референдум, на якому 99,6 % населення Ґібралтару проголосували за належність від Великої Британії; проти проголосували всього 44 особи. 29 травня 2016 року головний міністр Гібралтару, Фабіан Пікардо, оголосив, що Гібралтар готовий підняти питання про спільний суверенітет з Іспанією, у разі виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Нагадаємо, 19 листопада посередник ЄС по Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали чорновий варіант угоди з Великою Британією про умови її виходу з євроблоку.

13 листопада представники Європейського союзу та Великої Британії узгодили перший чорновий варіант тексту угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit).

Згодом кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди щодо виходу Британії з ЄС , що викликало обурення серед міністрів-консерваторів, які не схвалюють те, що Британія щонайменше буде платити європейські мита.

Міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку15 листопада — наступного дня після того, як британський Кабінет міністрів погодив попередній текст угоди щодо Brexit.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

Саміт ЄС щодо Brexit відбудеться 25 листопада. Очікується, що Єврокомісія завершить роботу над декларацією про подальші відносини ЄС та Британії до 20 листопада, а протягом наступних 48 годин 27 країн-членів ЄС зможуть ознайомитися з нею. Угоду повинні повністю затвердити до 22 листопада.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile