Війна / Безпека

Британія ініціювала внесення «Новичка» у Конвенцію про заборону хімзброї

Делегація Британії в ОЗХЗ
Війна/Безпека/Британія ініціювала внесення «Новичка» у Конвенцію про заборону хімзброї
Зберегти
Вигляд
Велика Британія виступила з пропозицією внести нервово-паралітичну речовину «Новичок» в Конвенцію про заборону хімічної зброї. Таку пропозицію Британія зробила як країна-член Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ, ред.).

Про це повідомило постійне представництво Великої Британії при Організації.

«Сьогодні Велика Британія підтримала в ОЗХЗ ініціативу про оновлення додатка до Конвенції про хімічну зброю, щоб включити нервово-паралітичну речовину «Новичок», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, 9 жовтня у Гаазі в Нідерландах відкрилася 89-а сесія Виконавчої ради ОЗХЗ, на якій обговорюються питання, пов'язані з фінансуванням процесу передачі техсекретаріату ОЗХЗ права визначати винних у застосуванні хімзброї.

4 вересня Організація із заборони хімічної зброї дійшла висновку, що двоє британців — Чарльз Роулі та Дон Стерджесс, які на початку липня отруїлись у місті Еймсбері, зазнали впливу нервово-паралітичної речовини «Новичок».
У березні цього року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 
Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.
Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля
5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки
Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».
Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з двома чоловіками, що назвалися Олександром Петровим і Русланом Бошировим. Люди з такими іменами підозрюються британським слідством в отруєнні екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у місті Солсбері, в березні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів


Пов`язані новини