Світ

Організація із заборони хімзброї підтвердила отруєння «Новичком» двох британців у Еймсбері

4 вересня, 2018 23:22
Світ/Організація із заборони хімзброї підтвердила отруєння «Новичком» двох британців у Еймсбері
Зберегти
Вигляд
Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) дійшла висновку, що двоє британців — Чарльз Роулі та Дон Стерджесс, які на початку липня отруїлись у місті Еймсбері, зазнали впливу нервово-паралітичної речовини «Новичок».

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) дійшла висновку, що двоє британців — Чарльз Роулі та Дон Стерджесс, які на початку липня отруїлись у місті Еймсбері, зазнали впливу нервово-паралітичної речовини «Новичок».

Експерти організації встановили, що британці отруїлися тією ж речовиною, у використанні якої щодо екс-російського розвідника Сергія Скрипаля Британія звинувачує Росію.

«Результати аналізу біомедичних зразків, проведеного ОЗХЗ в лабораторії демонструють, що Чарльз Роулі і Дон Стурджес  піддається впливу цієї токсичної хімічної речовини», — йдеться у повідомленні.

Міністерство закордонних справ Британії повідомило, що «незалежний звіт ОЗХЗ підтвердив оцінку Сполученого Королівства» про отруєння «Новичком».

Водночас експерти ОЗХЗ не змогли підтвердити, що отруйні речовини з Солсбері і Еймсбері мали спільне походження чи були одночасно виготовлені.

27 серпня в отруєного «Новичком» британця Чарльза Роулі погіршився стан здоров'я.

Нагадаємо, 4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.

Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон — постраждалих знайшли на вулиці непритомними.

Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка отруїлись речовиною «Новичок» — тією ж, якою отруїли Скрипалів. Водночас наголошувалось, що Британія не вважає нападом другий випадок отруєння «Новичком».

Увечері 8 липня у лікарні Британії 44-річна Доун Стерджесс, яку раніше госпіталізували із важким отруєнням, померла.

Також нагадаємо, що у березні цього року у Британії 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути  здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

Пов`язані новини