У Великій Британії не вважають другий випадок отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новичок» цілеспрямованою атакою.

У Великій Британії не вважають другий випадок отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новичок» цілеспрямованою атакою.

Про це повідомляє Sky News з посиланням на заяву міністра безпеки Британії Бена Воллеса.

За його словами, чоловік та жінка могли постраждати від речовини, яка залишилася після атаки на екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля у Солсбері.

У міністерстві безпеки країни заявили, що ця пара не була пов’язана з родиною Скрипалів.

Прем’єрка Британії Тереза Мей повідомила, що Британія вже сповістила Організацію із заборони хімічної зброї про другий випадок отруєння «Новичком».

Нагадаємо, вранці 4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка у віці близько 40 років відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.

Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон — постраждалих знайшли на вулиці непритомними.

У Британії заявили, що під час нового отруєння у Солсбері використали «Новичок». Саме цією речовиною в березні 2018 отруїли екс-розвідника Росії Сергія Скрипаля.

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути  здійснене без схвалення Кремля.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

У квітні міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Поділитись: