Посольство відреагувала на мітинг під САП, де облили зеленкою Киву й Шабуніна

Посольство Великої Британії в Україні відреагувало на події на мітингу під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в Києві, де облили зеленкою голову Центру протидії корупції Павла Шабуніна та екс-очільника Департаменту з протидії наркозлочинності Нацполіції Іллю Киву.

Про це йдеться у Twitter посольства.

«Право на протест має реалізовуватися мирно, без залякування та у рамках закону. Якщо так не відбувається, поліція має захищати правопорядок», — заявили у Британії.

Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Голову ЦПК Віталія Шабуніна закидали тортами та облили зеленкою. Йому викликали швидку допомогу. Також зеленкою облили Іллю Киву. У Шабуніна діагностували опік очей через те, що його облили зеленкою на мітингу.

Transparency International вимагає розслідувати напад на учасників мітингу під САП. Кива написав заяву до поліції через нібито напад голови ЦПК Шабуніна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.

У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».

Генеральний прокурор Юрій Луценко доручив київській прокуратурі зареєструвати кримінальну справу за фактом мітингу під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, де облили зеленкою голову Центру протидії корупції Віталія Шабуніна та колишнього керівника Департаменту з протидії наркозлочинності Нацполіції Іллю Киву.

Згодом прокуратура Києва відкрила 2 провадження щодо подій під САП і НАБУ.

На початку липня ЦПК закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.

30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

3 квітня Холодницький прийшов на допит до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара».  Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.

Поділитись: