УКРАЇНА

«Час пішов на дні»: політв’язню Балуху в анексованому Криму продовжили тримання під вартою — МЗС

15 червня, 2018 16:56
УКРАЇНА/«Час пішов на дні»: політв’язню Балуху в анексованому Криму продовжили тримання під вартою — МЗС
Зберегти
Вигляд
Так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою українському активісту, політв’язню Володимиру Балуху, який голодує вже майже 3 місяці.

Так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою українському активісту, політв’язню Володимиру Балуху, який голодує вже майже 3 місяці.

Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

«Чи є межа російському цинізму? Політв'язень Балух в критичному стані. Час пішов на дні. В цей час окупант незаконно продовжує його арешт. Вимагаємо допустити до політв'язня Балуха українських або міжнародних лікарів. Вимагаємо від РФ його негайного звільнення», — заявила Беца.

Володимиру Балуху продовжили тримання під вартою ще на два місяці.

15 червня на судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле. Балух голодує майже три місяці.

Перед цим 15 червня підконтрольний Кремлю «Раздольненский суд» Криму допитав колишню дружину Балуха Наталію. Вона розповіла про неодноразові конфлікти Балуха з начальником СІЗО Сімферополя, де його утримують.  За словами дружини, Балуха постійно піддається образам за національною відзнакою.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який на той момент голодував вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Російський омбудсмен розповіла про умови утримання українського політв'язня Балуха.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Пов`язані новини