Частка непрацюючих кредитів в Україні зменшилась до 54%: найбільше видав ПриватБанк
Національний банк України повідомив, що частка непрацюючих кредитів, за якими позичальники не здійснюють платежів, за вересень скоротилась на 0,7 відсоткових пункти та склала близько 54,3% від загального обсягу виданих кредитів в Україні.
Загалом, українські позичальники не обслуговують кредити на загальну суму близько 662,78 мільярда гривень (в еквіваленті). Загальний обсяг виданих кредитів станом на 1 жовтня складає 1,22 трильйона гривень.
Зазначається, що близько третини всієї простроченої кредитної заборгованості банківської системи України належить ПриватБанку. Ще майже стільки ж видали решта державних банків.
Найбільший обсяг проблемної заборгованості — кредити юридичним особам. Її загальний обсяг складає 558,6 мільярда гривень (або 57% від загального кредитного портфеля юридичних осіб). Громадяни заборгували банкам близько 102 мільярдів гривень, за якими не здійснюють виплат.
Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.
Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.
Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.
9 жовтня стало відомо, що правління ПриватБанку ухвалило рішення про віднесення заборгованості компанії Коломойського на 5,9 мільярда гривень до збитків. Крім цього, банк направив заяву до прокуратури з приводу завдання колишніми власниками збитків.
За словами заступниці голови НацБанку, віднесення до збитків 6 мільярдів гривень не вплине на фінансовий стан ПриватБанку.
У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду.
За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.
Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.
А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн
- Поділитися: