Частина співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виступили на захист глави САП Назара Холодницького у зв’язку із майбутнім засіданням Комісії прокурорів, що має вирішити звільняти Холодницького чи ні.

Частина співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виступили на захист глави САП Назара Холодницького у зв’язку із майбутнім засіданням Комісії прокурорів, що має вирішити звільняти Холодницького чи ні.

Лист зі зверненням опублікувала прес-служба САП.

У листі до глави Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів ідеться про те, що колектив прокурорів САП сприймає як тиск публікації ЗМІ та виступи антикорупційних активістів щодо дій Холодницького. 

«Підвищена увага окремих політиків та громадських діячів, багаторазово виявлена в ЗМІ та соцмережах, уже перейшла не лише межі розумного, але й допустимого. Яскравий приклад цього — остання публікація на сайті «Української правди», у якій під приводом розгляду КДКП вказаної скарги керівнику САП «інкриміновано» неналежну, на думку громадських активістів, поведінку у кримінальних провадженнях, стосовно яких жодних розмов на «акваріумних» плівках взагалі не зафіксовано», — ідеться у листі. 

 

«Колектив прокурорів САП закликає усіх «небайдужих» утриматись від від будь-якого незаконного впливу на учасників засідання КДКП і виражати свою позицію виключно в дозволеній законом площині», — ідеться у заяві.  

Серед підписантів звернення є перший заступник керівника САП Максим Грищук. У разі звільнення Холодницького Грищук стане виконуючим обов'язки голови Антикорупційної прокуратури.

Водночас, частина прокурорів не підписала колективне звернення до комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.  Антикорупціонери побоюються, що Комісія прокурорів ухвалюватиме рішення щодо Холодницького в закритому режимі.

У комісії заперечують поширену раніше у ЗМІ інформацію, що начебто у висновку комісії прокурорів доповідач у дисциплінарній справі щодо керівника САП Холодницького рекомендує накласти на нього догану та не звільняти. 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що не згоден з висновками члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП), який пропонує не звільнити, а винести догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Тоді Холодницький заявив про тиск Ситника на Комісію прокурорів.

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.

У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».

На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile