Чехія включила Україну до списку безпечних країн. Цей список використовують при розгляді прохань про надання політичного притулку. Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Це означає, що ті українці, які не мешкають на окупованих територіях, не можуть отримати політичний притулок, адже проживають у безпеці. Водночас мешканцям окупованого Донбасу та Криму притулок у Чехії можуть надати.

«Згідно з проведеним нами аналізом, Україна належить до країн, де Конституція забезпечує основоположні права і свободи, включно зі свободою пересування, тому ми не бачимо причин для того, щоб не включити її до безпечних країн», — наводить посол України слова міністра внутрішніх справ Чехії Яна Гамачека.

У Чехії також додали, що запровадження воєнного стану в Україні не є перешкодою для того, аби вважати державу безпечною.

26 листопада Верховна Рада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

 

Поділитись: