Прокуратура Луганщини здійснює процесуальне керівництво у кримінальній справі щодо незаконної організації «виборів» у так званій «ЛНР».

Як повідомляє Генпрокуратура, провадження відкрите за ознаками правопорушень, передбачених статтями 109 (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), та 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу.

Зазначається, що слідчі встановлюють організаторів та осіб, які брали участь у «виборах» в якості «кандидатів».

«Відповідно до санкції статей, особам, які вчиняють злочинні дії щодо реалізації вказаних незаконних заходів, загрожує позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої», — додали в ГПУ.

Раніше голова Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів «виборів» у самоназваних республіках на Донбасі притягнуть до кримінальної відповідальності.

Заступник міністра окупованих територій Георгій Тука наголосив, що до відповідальності мають бути притягнуті виключно організатори, а не звичайні люди.

Нагадаємо, українська сторона в ТКГ назвала так звані «вибори» на окупованому Донбасі юридично нікчемними.

Нагадаємо, на «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник

Зазначимо, що кінцеві результати підтвердили попередні результати та прогнози Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори»в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

Польща закликала Європейський союз ввести санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу.

У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У США заявили, що засуджують «вибори» на Донбасі, а також пообіцяли, що Вашингтон продовжить накладати на Росію санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

Поділитись: