До кримінальної відповідальності за участь у «виборах» на окупованих районах Донбасу мають бути притягнуті виключно організатори, а не звичайні люди.

Про це заявив заступник міністра окупованих територій Георгій Тука в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

На запитання журналіста Громадського Остапа Яриша про те, хто має бути притягнутий до відповідальності після «виборів» на Донбасі, заступник глави МінТОТ відповів, що це стосується виключно організаторів.

«Про цивільне населення не йдеться, всі чудово розуміють, що це не варто робити, бо причини,.за якими люди могли опинитись на так званих виборчих дільницях можуть бути абсолютно різні – у когось це справді вподобання, когось примусили, хтось побоявся втратити єдиний засіб для існування у вигляді якоїсь там бюджетної подачки», — заявив Тука.

Нагадаємо, 9 листопада в ефірі «Нині вже» заступник глави міністерства тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що за участь у так званих виборах на окупованому Донбасі відповідальність нестимуть і ті, хто буде голосувати.

Раніше в Раді Нацбезпеки заявили, що усіх організаторів так званих виборів притягнуть до відповідальності, а глава СБУ закликав жителів окупованого Донбасу не голосувати.

Нагадаємо, на «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник

Зазначимо, що кінцеві результати підтвердили попередні результати та прогнози Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори»в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

Польща закликала Європейський союз ввести санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу.

У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У США заявили, що засуджують «вибори» на Донбасі, а також пообіцяли, що Вашингтон продовжить накладати на Росію санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: