Світ

Чистий відтік капіталу з Росії минулого року склав $67,5 млрд — Центральний банк

Інтерфакс
Світ/Чистий відтік капіталу з Росії минулого року склав $67,5 млрд — Центральний банк
Зберегти
Вигляд
За підрахунками Центрального банку Росії, протягом 2018 року приватні компанії вивели з країни 67,5 мільярда доларів, зокрема кредитуючи компанії поза межами РФ.

Зазначається, що у порівнянні з 2017 роком, обсяги виведення капіталу збільшились у 2,7 раза.

Зазначається, що у 2018 році російські банки зменшили обсяги своїх боргів перед іноземними банками та компаніями. Крім цього, зросли надходження Росії від експорту.

Також у російському банківському регуляторі зазначили, що іноземні компанії та держави почали виходити з російських державних цінних паперів, відтак російський державний борг у більшій мірі почав зосереджуватись всередині країни. Так, протягом 2018 року нерезиденти продали російських боргових цінних паперів на 5,2 мільярда доларів.

Раніше у Bloomberg підрахували, що західні санкції коштували економіці Росії близько 6% валового внутрішнього продукту.

Зокрема, розширення санкцій щодо Росії анонсував спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер. За його словами, йдеться про внесення до санкційних списків ще 3 фізичних та 9 юридичних осіб.

Раніше повідомлялось, що США розглядають додаткові жорсткі санкції проти Росії через використання хімзброї. Ці санкції стануть другим пакетом санкцій, введених проти РФ через ймовірну причетність Москви до отруєння екс-російського розвідника Сергія Скрипаля.

Перший пакет санкцій був введений проти РФ у серпні. Конгрес США дав Росії 90 днів на те, щоб пояснити ситуацію з отруєнням Скрипаля, а також надати гарантії, що більше не буде виробляти і використовувати хімічну зброю. Росія не виконала цих умов.

Другий пакет ймовірних санкцій передбачає введення жорстких обмежень щодо Росії.

Раніше повідомлялось, що Росія нарощує валютні резерви через ризик нових санкцій США. Також раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Раніше Росія ввела санкції проти України. Загалом, у переліку санкцій 68 компаній та 322 громадянина України.

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ запровадить санкції проти сотень українців, які «шкодять Росії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Санкції проти України: кого можуть торкнутися російські обмеження?

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасі США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини