У березні директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Ситник наполягав на звільненні останнього, однак Комісія прокурорів оголосила Холодницькому догану. На питання про конфлікт між НАБУ і САП, а також свою діяльність на посаді Артем Ситник відповів у бліц-опитуванні Громадського.

Якщо ви зустрінетесь з Холодницьким сам на сам у коридорі, ви йому будете тиснути руку?

Ну, я тиснув йому руку після цього скандалу там, і я повторю те, що я багато разів повторював. У мене абсолютно професійний підхід до цього: не можна піддаватися емоціям на нашій посаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ситник: Позов на оскарження рішення КДКП щодо Холодницького майже підготовлений

Якщо Порошенко наступного разу запросить вас до себе додому, ви погодитесь?

Мабуть уже ні. Виходячи з такої реакції суспільства — ні вже.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ситник про візит до Порошенка вночі: Це не вплинуло на роботу НАБУ

Як часто ваш кабінет перевіряють на жучки та інші пристрої прослуховування?

Не готовий сказати. Не так часто, як мабуть кабінет керівника САП, але перевіряють. Ну і не тільки мій. Ми перевіряєм практично всі кабінети.

А знаходили щось за час вашої роботи?

Ні. Не знаходили, можливо пропустили, не знаю.

Скільки разів вам погрожували за час вашої роботи в НАБУ? Прямо та не прямо?

Зараз важко сказати. Звичайно були (такі погрози – ред.). Погрози і тиск — це те? що не тільки українські реалії. Он, подивіться, румунський досвід. Три роки намагалися вигнати. Що тільки не писали про керівника румунської антикорупційної прокуратури. Але зараз такий тренд, мабуть, тренд по країнам Східної Європи, і воно спостерігається в Україні, на жаль.

У Холодницького щонайменше 3 бодігарда з Управління державної охорони. Скільки у вас охоронців?

У мене двоє.

З УДО?

Ні. Я не просив президента, хоча мав на це право. Не просив, бо це здійснюється за указом, здається, президента.

Вас охороняють співробітники НАБУ?

Так.

Весь час?

Ні. Не весь час.

Що може стати причиною, аби ви пішли у відставку?

Причиною відставки, якщо почитати закон про НАБУ, то причиною відставки є рішення парламенту. Якщо я буду бачити, що моє перебування на посаді більше не має позитиву для України, я не виключаю, що буде таке рішення. Поки що, на мою думку, іде певний реванш корупційної системи не тільки в Україні, і ми повинні це випробовування витримати. Ми пройшли достатньо великий шлях, створили незалежну інституцію, ця інституція проявила себе, дала певні справи, яких ніколи ніхто не розслідував. І так просто піти у відставку виключно через те, що певні труднощі є, мабуть це було б неправильно. Тому якщо я буду відчувати, що моє перебування на цій посаді не несе користі Україні, я цього не виключаю.

Повне інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника читайте на сайті Громадського у п'ятницю, 10 серпня.

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти йогоГлава САП отримає догану.

Після цього Ситник повідомив, що планує оскаржити рішенняКваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка не звільнила керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а оголосила йому догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Національним антикорупційним бюро.

Директор НАБУ оскаржуватиме догану главі САП Холодницькому.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

Холодницькому інкримінували такі порушення:
• невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків;
• розголошення таємниці слідства;
• вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, в чесності та непідкупності органів прокуратури;
• грубе порушення правил прокурорської етики;
• втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.

У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».

На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.

Поділитись: