ВВП-варанти України подорожчали до свого історичного максимуму після заяв премєр-міністра України Олексія Гончарука про плани забезпечити економічне зростання на рівні 40% протягом наступних 5 років.

Про це повідомив керівник аналітичного відділу компанії Concorde Capital Олександр Паращій.

Нагадаємо, що ВВП-варанти — це цінні папери, які України випустила в межах реструктуризації державного боргу міністеркою фінансів Наталією Яресько у 2015 році. Тоді кредитори України погодилися частково пробачити борг України, натомість прив'язавши виплати за не пробаченим боргом до економічного зростання. Іншими словами, чим вищі темпи зростання ВВП України, тим більшими будуть виплати за державним боргом України.

3 серпня ВВП-варанти України подорожчали до 92,4% від своєї номінальної вартості. Це означає, що якщо уряд захоче викупити ці цінні папери, то йому доведеться заплатити більше, ніж раніше.

Також Паращій заявив, що у разі, якщо уряд виконає свою обіцянку та забезпечить зростання економіки на рівні 40% протягом наступних 5 років, то державі доведеться заплатити 9 мільярдів доларів за ВВП-варантами.

Нагадаємо, що 3 вересня Україна погасила 1,1 мільярда доларів за боргами 2015 року та позичила ще 1,9 мільярда гривень. Загалом для виплати державних боргів Мінфін накопичив 130 мільярдів гривень.

За підсумками липня 2019 року розмір державного боргу України збільшився на 2,05 мільярда доларів.

Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.

Водночас протягом останніх тижнів Мінфін продовжує зменшувати обсяги випуску облігацій, запроваджуючи обмеження на продаж короткострокових облігацій. Так, на початку серпня Мінфін продав облігацій на 2,66 мільярда гривень, хоча у липні під час аукціону залучив 17,2 мільярда гривень.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Поділитись: