Один з найбільших банків Даній Danske Bank, який підозрюють у відмиванні близько 230 мільярдів доларів через свій естонський підрозділ, підготував у своїх резервах близько 2,7 мільярдів доларів для виплати потенційного штрафу за порушення.

Водночас, фінансові регулятори Данії повідомили, що у законодавстві країни не передбачено виплати штрафів таких розмірів. Зокрема, існують певні обмеження щодо максимального розміру штрафів за участь у відмиванні грошей.

Раніше Данська прокуратура повідомила про підозру керівництву Danske Bank за участь у відмиванні близько 230 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення в Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Через скандал з відмиванням коштів, у Єврокомісії закликали розслідувати прогалини у законодавстві щодо недопущення відмивання доходів.

Власне розслідування проти Danske Bank почали і в Міністерстві юстиції США.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, напередодні голова Danske Bank подав у відставку.

Також повідомлялося, що Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile