Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова уточнила, що переговори про звільнення українських полонених моряків досі ведуться.

Про це Денісова написала у Facebook.

Вона нагадала, що запропонувала російському слідству обрати моркам запобіжний захід у вигляді її особистого зобов’язання.

«Посольство України в РФ передало через МЗС РФ ці документи до ФСБ РФ і наразі вони перебувають на розгляді керівника Слідчого Управління», — написала Денісова.

Вона також уточнила, що переговори щодо звільнення моряків проходять в межах виконання рішення міжнародного трибуналу.

«Сподіваюсь на те, що усі необхідні документи будуть направлені та враховані. Чекаємо на моряків вдома!», — додала омбудсмен.

Раніше під час візиту до населеного пункту Щастя на Луганщині Денісова заявила у коментарі Громадському, що домовленість про звільнення моряків «практично досягнуто».

Водночас російська омбудсмен Тетяна Москалькова заперечила це, зазначивши, що ні про які позитивні рішення з цього приводу їй невідомо.

Останніми днями активно обговорюється можливість звільнення українських моряків, захоплених Росією у листопаді 2018-го року. Звільнити моряків закликав Зеленський. Про це він говорив із президентом РФ Володимиром Путіним.

Водночас, український дипломат, представник України в Тристоронній контактній групі Роман Бзсмертний закликав «зняти рожеві окуляри» й перестанемо анонсувати звільнення моряків за день-два. За його словами, це «важкучий» процес.

Нагадаємо, 17 липня Денісова запропонувала звільнити українських моряків під її особисте зобов'язання, оскільки у кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або поручителя. 

Того ж дня Лефортівський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

15 липня українських моряків включили до списку обміну полоненими.

9 липня російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Поділитись: