Народний депутат Олександр Дубінський зустрівся з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.

Про це Дубінський повідомив у своєму Telegram-каналі.

За його словами, вони обговорювали створення в Раді слідчої комісії для «розслідування розкрадання багатомільярдних сум з українського бюджету за президентів Порошенка та Януковича».

Також ця комісія, якщо її створять, має розслідувати легалізацію цих коштів, а також нібито участь екс-глави Нацбанку Валерії Гонтаревої в інвестуванні викрадених коштів у державні облігації України.

Дубінський запевнив Джуліані, що до його інтересів входить повернення в Україну викрадених 10 мільярдів доларів, й він очікує на допомогу органів юстиції США.

Також депутат розповів адвокату Трампа, що нібито посадові особи в Україні та міжнародних організаціях, зокрема в Міжнародному валютному фонді, «навмисно блокують» створення цієї слідчої комісії парламенту.

Нагадаємо, до роботи в Раді Дубінський працював на каналі «1+1» олігарха Ігоря Коломойського, й критика чинного депутата у бік Нацбанку, Гонтаревої та МВФ збігається з позицією Коломойського.

Так, Нацбанк заявляв про тиск з боку Коломойського, зокрема у тому, що він організовує проплачені мітинги під будівлею НБУ. На одному з таких мітингів виступав і сам Дубінський, проти якого Нацбанк подав до суду через наклеп.

Мітингарі під НБУ зокрема протестують проти «пособництва МВФ у знищенні України» — саме МВФ вимагає від влади України гарантувати, що Коломойському не повернуть націоналізований ПриватБанк.

Також МВФ вимагає від української влади не тільки гарантувати те, що ПриватБанк не повернуть Коломойському, а й те, що влада України домагатиметься через суди від олігарха повернути майже 2 мільярди доларів, які колишні власники, зокрема Коломойський, вивели з ПриватБанку перед націоналізацією.

У зв'язку з цим Коломойський запропонував відмовитися від співпраці з Фондом і взяти 100 мільярдів доларів у Росії.

Зазначимо, що Джуліані також зустрівся з позафракційним депутатом Андрієм Деркачем, вони обговорили створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Нагадаємо, ввечері 4 грудня Рудольф Джуліані, особистий адвокат президента США Дональда Трампа, якого підозрюють у керуванні неформальним українським напрямком американської зовнішньої політики, прибув в Україну.

New York Times повідомляло, що Джуліані приїхав до Києва для підготовки документальних програм для телеканалу One America News (OAN), який має консервативне спрямування. Темою програм є просування версії Джуліані щодо справи про імпічмент Трампа — що дії президента США, якого звинувачують у зловживанні повноваженнями й перешкоджанні розслідуванню конгресменів, є цілком законними, а Україна насправді втручалася в американські вибори 2016 року на користь демократів.

Самого Рудольфа Джуліані свідки у справі імпічменту Трампа називали головним у так званому неформальному каналі американської зовнішньої політики щодо України. За словами посла США в ЄС Гордона Сондланда, особистий адвокат Трампа був виразником волі президента США.

«Ми всі розуміли: якби ми відмовилися працювати з Джуліані, то втратили б дуже важливу нагоду зміцнити американсько-українські відносини. Тож ми виконували накази президента», — сказав Сондланд під час публічних слухань у Конгресі.

«Намагання змусити Зеленського публічно зобов’язатися розслідувати справу Burisma та начебто втручання у президентські вибори 2016 року в США свідчило про те, як офіційна зовнішня політика Штатів підточувалася неофіційними діями під проводом Джуліані», — засвідчив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Оприлюднений 3 грудня звіт Комітету з питань розвідки Палати представників у справі імпічменту президента США вказує на обширні контакти Джуліані з високопосадовцями Білого дому і Державного департаменту.

Поділитись: