Ні Офіс президента, ні сам Володимир Зеленський досі не вийшли на діалог з Меджлісом щодо питаннь звільнення кримських татар, яких незаконно утримують в ув'язненні на територі Росіх та анексавано Криму.

Про це заявив заступник голови Меджлісу кримських татар, народний депутат від партії «Європейська солідарність» Ахтем Чийгоз у коментарі «Крим.Реалії»

Водночас він додав, що 29 грудня була зустріч з прем’єром Олексієм Гончаруком.

«Ми непогано поспілкувалися і, на жаль, прем’єр, як і ми, не має стосунку до процесу обміну. Ми обговорювали питання у межах його компетенції. Понад годину тривала зустріч і я вважаю, що для першого разу вона пройшла нормально», — зазначив Чийгоз.

Раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що офіс президента не провів жодної консультації ні з Меджлісом, ні з родичами кримських політв’язнів з питань звільнення їх з незаконного ув'язнення.

У представництві президента в Криму 29 грудня заявили, що політв’язнів з півострова включать у списки для наступного обміну утримуваними.

Нагадаємо 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, зокрема колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

«Це було складне рішення. Рішення політичне. Це правда. Я з повагою ставлюся до всіх батьків і родичів, які втратили близьких на майдані. ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає, але ми могли повернути живих. І я впевнений. що це пріоритет... Якби вони (ексберкутівці — ред.) залишилися, ми б не отримали наших розвідників, наших хлопців, які захищали, які були в Дебальцевому... Якби у мене було 100 беркутівців і запропонували одного розвідника, я б їм віддав 100 беркутівців і повернув би живого розвідника», — сказав Зеленський.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile