Для продовження співпраці з МВФ бюджет мають ухвалити до початку грудня — прем’єр
За словами прем’єр—міністра України Володимира Гройсмана, однією з вимог Міжнародного валютного фонду є ухвалення закону про державний бюджет до 1 грудня 2018 року.
Більше того, за словами Гройсмана, у даному законі доходи мають відповідати видаткам, а дефіцит не перевищувати домовлені показники.
«Виходячи з цього, ключовим, критичним фактором є те, щоб закон про Державний бюджет був прийнятий до 1 грудня. Тоді ми зможемо планово продовжувати співпрацю з міжнародними фінансовими партнерами», — заявив прем'єр.
Гройсман також додав, що ухвалення парламентом нереалістичного бюджету, у якому значно завищені показники видатків, призведе до настання нової кризи.
Зазначимо, що раніше Гройсман повідомляв, що очікує на ухвалення Радою бюджету до 1 грудня 2018 року.
Зазначимо, що ухвалення збалансованого бюджету на 2019 рік наразі є ключовою умовою Міжнародного валютного фонду для затвердження нової програми співпраці.
Нагадаємо, що проект закону про державний бюджет на 2019 рік парламент схвалив у першому читанні 18 жовтня.
Нова програма stand-by МВФ замінить розпочату урядом та фондом програму EFF, загальний обсяг якої мав становити близько 17 мільярдів доларів. Проте через відсутність повноцінної співпраці між українським урядом та МВФ, за 3 роки програми Україна отримала лише близько половини запланованого фінансування.
Програма Stand-by є короткостроковою (не більше 3 років) та призначена для подолання дефіциту коштів у короткостроковій перспективі. Її запланований обсяг становитиме 3,9 мільярда доларів, а термін складе 14 місяців.
19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ
Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.
Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ
- Поділитися: